CHLUM - 412 metrů nad mořem

Fotogalerie - 1. výstup 2011 >>>

Fotogalerie - 2. výstup 2012 >>>

Fotogalerie - 3. výstup 2013 >>>

Fotogalerie - 4. výstup 2014 >>>

Fotogalerie - 5. výstup 2015 >>>

Fotogalerie - 6. výstup 2016 >>>

 

6. společný výstup 2016

Krumsín - Alojzov - Prostějovičky - Plumlov - Seloutky - Domamyslice

Šestý výstup na Chlum se vydařil tak jako předchozí léta. Na vrchol vystoupilo nesčítaně účastníků tohoto pochodu. Minimálně 50 dospělých a horda dětí, které nebylo pro jejich velké hemžení možné zpočítat. Je pravda, že někteří si u chaty opekli špekáček a na vrchol už se nevydali, jelikož měl jiné neodkladné záležitosti. Všichni se zapsali do kroniky, kterou si nosíme sebou aby se neztratila. Děti dostali na kopci nafukovací balonek aby se nenudili a šlo se dolů. U chaty jsme ještě cestou zpět poklidili aby další turisté měli pěkné prostředí. Výprava z Kumsína zakončila akci na hřišti kde právě končilo fotbalové utkání. Všem se výlet líbil a snad příští rok přijdou všichni opět. PS: Jediným nespokojeným byl F.K., protože zjistil, že autobus na Chlum opravdu nejede a tak neví jestli příště půjde. Ale zvládl to statečně i když ho musela manželka občas poponášet.

 

MAPA V PLNÉ VELIKOSTI >>>

 

 

5. společný výstup 2015

Krumsín - Alojzov - Prostějovičky - Plumlov - Seloutky

Výprava na horu Chlum (412 m/n.m.) se opět vydařila. Asi něco přes 50 účastníků vyrazilo ve 14 hodin z Krumsína, Alojzova, Prostějoviček, Plumlova, Seloutek a nově také z Domamyslic. Z toho plyne, že příští rok se výchozím bodem stanou i Domamyslice. Setkání u chaty bylo srdečné a plné objetí. Po roce se setkali staří známí a přátelé. A měli si co vyprávět. Každý si opekl špekáček a po hromadném focení jsme vyrazili na vrchol hory. Tam byli obdarovány děti drobným dárkem, dospělí si lízli slivovičky a šlo se domů. U chaty jsme cestou zpět zkontrolovali ohniště a také jestli po nás nezůstal nepořádek. Účast byla slabší protože ČSTV pravděpodobně špatně koordinuje sportovní akce a v termínu konání výstupu na Chlum, což je již tradiční termín a měli by to respektovat, zařadili pánové z ústředí mistrovství světa v ledním hokeji. Nebudeme však vznášet námitky, jelikož pro milovníky hor je turistika daleko významější událostí než nějaký hokej. A až jim roztaje led, tak se k nám rádi přidají. Už se všichni těší na další ročník.

MAPA V PLNÉ VELIKOSTI >>>

 

 

Čtvrtý společný výstup na "horu" Chlum, se vydařil. Za pěkného počasí a účasti minimálně 80 (na fotce je asi 74 + fotograf + potulující se + děti pobíhající po lese + ti co již odešli na vrchol) horalů s asi devíti kočárky (psů bylo nesčítaně) doputovali všichni ve stanoveném čase k chatě, kde ti první rozdělali oheň na opékání špekáčků klobás a nevím co ještě si kdo přinesl. Podle fotek je vidět, že všem chutnalo. Posilněni a napojeni vyrazili všichni na závěrečnou etapu směrem k vrcholu. Zdolat velké převýšení se podařilo všem. Chodcům, cyklistům, maminkám i tatínkům s kočárky a dorazili i pejsci. Po zápisu do knihy, ktarou si nosíme sebou se skupinky začali vydávat na zpáteční cestu. Pod Chlumem se výprava z Krumsína a z Prostějoviček halasně rozloučila s Alojzovskými za zpěvu písně Za rok se vrátím....Nesmíme opomenout, že i Plumlov a Prostějov měly své zástupce a ti navrhovali, aby pro ročník 2015 byla trasa i z Plumlova a Seloutek. A tak se i stane.

 

Nepoznali jste se a nebo někoho? Tady je fotka v plné velikosti >>>

 

 

 

 

 

 

www.janecek.cz - řeznické potřeby, okapové háky, gril na sele a další výrobky

www.grily.name - gril na selata, gril na kuřata, díly grilů, motorky na grily

www.petanque.name - petanque v Krumsíně, turnaje pro širokou veřejnost

www.lavicky.name - zahradní nábytek, odpadkové koše, stojany na kola

ncs.webnode.cz - informace o turnajích petanque v Krumsíně

www.krumsin.eu - něco o obci Krumsín