ZABÍJAČKA

úvod výrobky bazar ceníky petanque Krumsín

řeznické potřeby - okapové háky - pojistky hasicích přístrojů - krejčovské svorky - potřeby na zabíjačku - lavičky - petanque - krumsín

Domácí zabijačka - potřeby na zabíjačku.

Výroba: potřeby pro domácí zabijačku, nářadí a pomůcky  pro řezníky a další informace potřebné při zabíjení prasete, hovězího dobytka, ovcí, lesní zvěře atd.

Ceník všech výrobků.

GRMOLEC NA PRASE (ROZPORKA) - nerez

(rozporka, brdečko, kromholec, grmolec) vyrobeno z nerez ocele, otočné oko, posuvné háky, domácí zabijačka se bez tohoto nářadí neobejde, šířka rozporky je 80 cm, několik rozměrů nastavení. Na tento věšák na prase je možno zavěšení prasete až 250 kg těžkého.  Potřebujete-li velkou rozporku na zavěšení hovězího (kávy, býka a pod.), můžeme vám po dohodě vyrobit podle zadání vašich rozměrů.

 

 634

 

ZVONEK ŘEZNICKÝ - NEREZ

Zvonek k čištění prasat od štětin při domácí zabíjačce, nebo k dočišťování na porážkách (jatkách). Je vyroben z nerezového plechu o síle 0,6 mm. Zvonek je dostatečně tuhý a plně vyhovuje i v jatečním provozu. Háček na stahování paznechtů je uvnitř zahnutý pro větší odolnost proti vytržení z těla zvonku. Řeznické zvonky jsme dříve vyráběli i poniklované, ale protože narostla cena niklování, vyrábíme jen nerezové zvonky na prase.

 

 263

NARÁŽKA NABÍJEČKA NA JITRNICE - POCÍNOVANÁ

Narážka, plnička, nabíječka jitrnic. Vyrobeno z pocínovaného plechu. Jednoduchá nabíječka jitrnic pro použití při domácí zabijačce, nebo jen při výrobě jitrnic. Domácí zabíjačka se bez tohoto nástroje neobejde, pokud neovládáte plnění střívek rukou, jak to dělávali řezníci dříve.

Tato narážka (nabíječka) na jitrnice může posloužit i k plnění klobás. To jde ruční nabíječkou trochu hůře .

Vzhledem k ceně nabíječek  s pohonem klikou a šroubem nebo hřebenem, je pro příležitostné zabíjačky několikrát do roka tato narážka  dostačující.

 

 643

 

HÁČKY NA MASO - NEREZOVÉ HÁKY

HÁČKY NA MASO - různé velikosti a tvary pro všestranné použití při domácí zabijačce. Zavěšování při porcování prasete, uzení v udírně, manipulaci s většími kusy masa a pod. Háky a háčky do udírny na uzení masa i jiných specialit, řeznické háky a háčky na maso mnoha druhů a velikostí. Nerezové háky vydrží, dokud je neztratíte.

Přehled všech vyráběných druhů naleznete na stránce háčky na maso.

ceníky - přehled háčků s rozměry

 

ŠPEJLOVACÍ JEHLA 4x100

Při domácí zabíjačce je třeba špejlovat jitrnice. Někdy nejsou k sehnání špejle se špičkou. A propíchnutí střívka dřevěnou špičkou bývá problematické. Nerezová jehla na špejlování tuto práci velmi usnadní. Špejlovací jehla je z nerezového materiálu o průměru 4mm. Otvor pro špejli 3mm je opatřen podélnou drážkou na odstranění zalomené špejle a nebo je li špejle volnější, dá se lehce kleštěmi zmenšit průměr díry. Vyrábíme špejlovací jehly o délce 100 mm. Na přání můžeme vyrobit i jiné rozměry.

 769

 

 

 

 

Ceník všech výrobků.

 

Domácí zabíjačka se liší kraj od kraje. Někde se do jitrnic dávají kroupy, někde rohlíky. Jelítka  jsou také v každém kraji jiná. Zpracování tlačenky, uzeného masa a dalších specialit při domácí zabíjačce se odlišuje tak, jak se po léta vyvíjely postupy v jednotlivých lokalitách. Zajímavé jsou také způsoby porážení prasete, někde se střílí jateční pistolí, jinde omračuje palicí či sekerou a někde zase elektrickým proudem. V každém případě je však kolem zabíjačky hodně příjemných zážitků, ale také práce.

Zabíjačkové speciality lákají mnoho příznivců veřejných zabíjaček v obcích a městech. Na těchto většinou předvánočních a vánočních akcích se scházejí příznivci zabíjačkových dobrot a vůbec jim nevadí, že tvůrcům zákonů se to nelíbí.

 

 

řeznické potřeby - okapové háky - pojistky hasicích přístrojů - krejčovské svorky - potřeby na zabíjačku - lavičky - petanque - krumsín

 

Řeznické potřeby

háčky na maso - stromečky na maso - vozíky na přepravky - cenovky na maso a potraviny - háky s kladkou na plocháčové dráhy -

Grily - grilování, rožnění

gril na sele a prase - součásti grilů - ceník součástí - motorek na gril (několik druhů) - rožeň na míru do stávajícího krbu -

Lavičky

zahradní lavičky - pivní sety - lavice se stolem - stojan na kola - odpadkový koš

Domácí zabíjačka

řeznický zvonek - narážka na jitrnice - grmolec na prase - háčky na uzení

Klempířské prvky

žlabové (okapové) háky - objímky (zděře) na svody - zachytávače sněhu na střeše

Hasicí přístroje - součásti

 pojistka č.1 - pojistka č.2 - pojistka č.3 - pojistka č.4

Krejčovské (stříhárenské) svorky

svorka malá - svorka velká - ceník

Výrobky přicházející do styku s potravinami jsou vyrobeny z materiálu k tomu určenému a ke každému výrobku je vystaveno prohlášení o shodě.

   

Krumsín a okolí

Krumsín - Drahany

Petanque

Petanque v Krumsíně

nahoru

www.janecek.cz